Haber

TFF’den yanıt: İddiaların Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı ile paylaşılması gerekiyor

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bazı kulüp yöneticilerinin TFF ve kurullarına ilişkin tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

TFF’nin internet sitesinden yapılan açıklamada, federasyonun futbolun etik kurallar çerçevesinde oynanmasına ve kulüpler arasında adil, şeffaf ve tarafsız rekabet kurallarının oluşturulmasına öncelik verdiği belirtilerek, şöyle konuştu:

“Öte yandan bazı futbol paydaşlarının medya aracılığıyla Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili heyetleri hakkında yaptığı ve kaosu körükleme riski taşıyan açıklamaları da dikkatle takip ediyoruz. Eğer Türkiye Futbol Federasyonu, ilgili kurullar veya herhangi bir spor Kulübün rastgele bir tez ortaya koyması isteniyor; futbolu yapay gündemlerden uzak tutmak, kamuoyunu doğrulanmamış haberlerle meşgul etmemek ve kimseyi şüphe altında bırakmamak adına ilgili iddiaların Türkiye Futbol Federasyonu ve Genelkurmay Başkanı ile paylaşılması gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Başsavcılığı’na somut bilgi ve belgelerle birlikte, “Paylaşılabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu olarak gerekli işlemlerin yapılacağını, bu sayede sadece amacı hedef alan açıklamaların önüne geçileceğini belirtmek isteriz. aşağılamak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu