Haber

Yeni Gölcük terminal binasında çatı imalatları sürüyor

Köprüler, meydanlar, yeni yaşam alanları gibi şehrin gelecek vizyonuna değer katan birçok projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda ulaşım konusunda da önemli yatırımları hayata geçiriyor. Bu yatırımlardan biri de yakın gelecekte Gölcük’e getirilecek terminal binasıdır. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin Gölcük terminal binasında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Yeni terminal binasında bölgede yaşayan vatandaşlara kolaylık ve konfor sağlayacak 13 adet peron bulunacak.

 

YENİ TERMİNAL BİNASI

Yapı Denetim Müdürlüğü yönetiminde devam eden çalışmalarda terminal binası çevre duvarının imalatları tamamlandı. Binanın bodrum ve birinci katının zemin betonlarının döküldüğü projede bodrum perdelerinin izolasyonu da devam ediyor. 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen yeni terminal binası, zemin katı 1.450 m2, birinci katı 460 m2 olmak üzere toplam 1.910 m2 kullanım alanına sahip olacak.

 

ÇATI İMALATI DEVAM EDİYOR

Gölcük’te inşa edilen yeni terminal binasında çatı ve tuğla duvar imalatları devam ediyor. Gruplar ayrıca yapı çevresinde stabilize dolgu çalışmalarına da devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatı devam eden Gölcük Terminal Binasının zemin katında bekleme salonu, ofisler, çay ocağı, mescit, emanet odası, güvenlik odası ve tuvaletler bulunuyor. Birinci katta ofisler, depo, işçi soyunma odası, havalandırma tesisi, elektrik odası ve tuvaletler yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu