Haber

Şehit Astsubay Ferhat Gedik kabri başında dualarla anıldı

TRABZON’un Maçka ilçesi kırsalında 6 yıl önce Eren Bülbül’ü korurken şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ferhat Gedik, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki mezarı başında dualarla anıldı.

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında 11 Ağustos 2017’de Eren Bülbül’ü korurken şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ferhat Gedik, İskenderun’un Bekbele Mahallesi’ndeki mezarında dualarla anıldı.

Törene şehidin yakınlarının yanı sıra İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Yusuf Yıldırım, İlçe Müftüsü Ramazan Avcı, Doğu Akdeniz Sahil Güvenlik Grup Komutanı Binbaşı Onur Buyruk ve vatandaşlar katıldı. anma.

Tesadüfen oğlunun mezarının başında bulunan anne Hatice Gedik, eşini koronavirüsten, kızını ve torununu beyin sarsıntısı nedeniyle kaybettiğini belirterek, “Oğlum, alkollü olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ferhat Gedik. 41. yaş gününde 41 kurşunla şehadet şerbeti, mekanın cennet olsun.”

Şehit olan oğlu, kızı ve torununun mezarlarını da ziyaret eden anne Hatice Gedik, “Acı çok büyük” diyerek güçlükle konuştu. Şehidin kabri başında Kuran-ı Kerim okundu ve şehitler için dualar edildi.

haberkangal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu