Haber

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Şanlıurfa’da Balıklıgöl’ü ziyaret etti

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Şanlıurfa’da Balıklıgöl’e ziyarette bulundu.

İnce, beraberindeki partililerle tarihi Balıklıgöl yerleşkesini ziyaret ederek, balıklara yem attı, vatandaşlarla sohbet etti.

Muharrem İnce, ziyaretin akabinde yaptığı açıklamada, Şanlıurfa’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

İnsanların umutlanmak, geleceğe güvenle bakmak, huzur bulmak istediğini kaydeden İnce, “Bugün gençlerin yurt dışı hayali kurmasında en önemli faktörlerden birisi de geleceğe dair umutla bakamamaları, gelecekle ilgili kaygılı olmaları. Bunu çözmemiz lazım. Bu bereketli toprakların insanları bu fakirliği hak etmiyor. Buğdayın ana vatanı olan Türkiye, bu ülkenin yurttaşları, Ukrayna’dan buğday gelmesini müjde olarak görmek istemiyor.” ifadelerini kullandı.

İnce, gönüllüler ordusuyla bir parti kurduklarını ve çizgilerinin net olduğunu aktararak, “Ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan diyoruz. Bu millete 3 A’yı öneriyoruz, evvel akıl, bilim, sonra adalet, en son da ahlak diyoruz.” dedi.

“Memleket Partisinin bir ittifakı kelam konusu mu?” sorusu üzerine İnce, şunları kaydetti:

“İttifaklar bu sistemin bir kesimi, bu sistemi getirirlerken ne dediler, ‘Koalisyonlara son vereceğiz.’ dediler. Evvelce koalisyonlar seçimden sonra yapılıyordu, artık ittifaklar seçimden sonra yapılıyor yani bir şey değişmedi. Seçime yakın görüşmeler olur, bunlar yapılabilir fakat biz şu anda bu duruşu beğenmiyoruz. Toplumu yalnızca kamplaştıran, tahlil üretmeyen bu yapıları beğenmiyoruz. Türkiye’de siyasi parti genel liderleri yahut cumhurbaşkanı adayı olmak isteyenlerin televizyon programlarında tartışma yapmalarını öneriyorum. Kim cumhurbaşkanı adayı olmak istiyorsa, istediği kanalda eğitimi, sıhhati, tarımı, gençleri, dış politikayı, enerjiyi tartışalım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu