Haber

Hatay EXPO’da ‘Psikoloji’ sempozyumu

HATAY (İGFA) –Hatay Psikologlar Derneği, EXPO Antakya bölgesinde “X, Y ve Z Kuşaklarıyla Yaşamak” konulu sempozyum düzenledi.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Gülşen Filazoğlu Çokluk başkanlığındaki oturumda, Doç. Mehmet Hanifi Kokaçya: Pandeminin Özel Gereksinimli Bireyler Üzerindeki Zihinsel Etkisi, Klinik Psikolog Cansu Aksoy: Sınırlarınız Kadar Özgürsünüz, Psikolog Uğur Seküçoğlu: Toplumsal Sorun, Psikolog Güneş Turhan: Dikkat Eksikliği ve Dislekside Yeni Yaklaşımlar, Psikolog Ulaş Kondakçı: Kararlı Olmak, Psikolog Çiğdem Çetinkıran: İrtibat ve konuk konuşmacı olarak Demiroğlu Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Ferda Şule Kaya: Kuşaklararası Bağlantı X,Y,Z başlıkları altında sunum yaptı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gerçekleştirilen panelde toplum psikolojisi, bireyin aile ya da toplum hayatındaki iletişim sorunları, insanın içinde bulunduğu dünyada bireyin psikolojisi gibi birçok değerli konu masaya yatırıldı. hayatın her alanında tipik gelişim gösteren bireyler için geçerli kriterler beklenmektedir.

Sempozyumun sonunda EXPO Genel Sekreter Yardımcısı Musa Eskiocak, özellikle ailelerin yoğun ilgi gösterdiği panelin sistemli bir şekilde yapılmasını temenni ettiğini söyledi. Gülşen Filazoğlu Çokluk ve Dr. Ferda Şule Kaya’ya plaket takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu