Haber

Ferhat Murat: Türkiye Batı’yı kızdırmaya devam edecek

Ensonhaber.com’un YouTube kanalındaki “Gündem Özel” programına konuk olan siyasi iletişimci Ferhat Murat, terör örgütünün İsviçre’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik provokatif eylemi hakkında yorum yaptı.

Ferhat Murat, bu eylemlerin Batı’nın Türkiye’den yana politikalarda ısrar etmesinin bir yansıması olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Erdoğan’ın demokrasi adına gitmesi gerektiğini söyleyip durdular”

Batı neden Erdoğan’dan endişe ediyor, ona bakmak lazım. Türkiye merkezli bir politika uyguladı. Türkiye’nin çıkarlarını Batı’nın önüne koyduğu için. Geçmişte Batı, ABD ile birlikte Türkiye’ye fayda sağlayacak politikalarını rahatlıkla uygulayabiliyordu. Seçim öncesi yabancı basında gördük. Demokrasi kisvesi altında Sayın Erdoğan’ın gitmesi gerektiğini demokrasi adına gitmesi gerektiğini gösterdiler.

“Türkiye Batı’yı kızdırmaya devam edecek”

Türkiye, güç alanında, savunmada kendi çıkarlarını önceleyen anlaşmalarda ısrar ederek Batı’yı kızdırıyor. Üzgünüm Türkiye kendi çıkarlarını ön planda tutarak sizi rahatsız etmeye devam edecek. Aslında milletin tercihi de bu yöndeydi. Bu açıdan baktığımızda Erdoğan’ın yaşadığı aksiliğin asıl sebebinin ne olduğu aşikar. Türkiye özellikle savunma sanayinde önemli ihracatlar yapıyor ama bunlardan almıyor. Bunu onlardan aldık ve uluslararası pazarda rakip olduk. Batılı liderlerin bundan rahatsız olmalarını doğal buluyorum. Ancak aramızdaki rahatsız olanların gemide olduğumuzu unutarak nasıl davrandıklarını gerçekten anlayamıyorum. Bu ülkenin güç siyasetindeki olumlu adımlar ve milli projelerin güçlenmesi herkesin rahatını etkileyecektir. Durumun nereye götürülmesi gerektiğine dair gerçek bir analiz uygulamak değerlidir.

payas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu